Özel Mersin Fen Lisesi

Hakkımızda

25 yıl dershanecilik deneyimi olan kurumumuz, 2018 yılında kendisine ait okul binasında ÖZEL MERSİN FEN LİSESİ olarak açıldı.

Öğrencilerimizi en iyileri kabul eden üniversite bölümlerine hazırlıyoruz bu hazırlık; çok disiplinli bir çalışmanın yanı sıra, her öğrenciyi tek tek tanımayı ve kişiye özel çözümler geliştirmeyi zorunlu kılan bir süreçtir.

Bu süreçte; her öğrenciye ismi ile hitap edebilecek kadar iyi tanımak, öğretimde en yüksek performansı elde etmek, kişiye özel çözümler geliştirmek için sınıflarımızın mevcudunu 16 kişi ile sınırladık.

Vizyonumuz

Eğitimde yenilikçi, kapsayıcı, bütüncül ve öncü bir kurum olmak.

Misyonumuz

Her öğrencinin farklılığını ve farklı öğrendiğini esas alan, alternatif eğitim yöntem ve tekniklerini de kullanan eğitim anlayışımızla, bilimsel düşünceye sahip, ekolojik değerlere saygılı, demokratik duruştan yana, ulusal ve evrensel değerleri önemseyen, ilgi ve yetenek alanlarını keşfedip geliştiren, yaratıcılık yönünü güçlendiren ve kişisel gelişime önem veren öğrenciler yetiştirmektir.

Meriç Soylu

Kurucunun Mesajı

Özel Mersin Fen Lisesi olarak değişen dünyada ilgi, yetenek ve kendi öz değerlerini bilen vicdanlı, sosyal ve bilinçli bireyler yetiştirmek en önemli hedeflerimiz arasındadır.

Bu hedefler doğrultusunda öğrencilerimizin kariyer yolculuğundaki adımlarını büyük bir titizlik ve özveri ile planlıyoruz.

Değerli veliler çocuklarınıza daha iyi eğitim verme konusundaki hassasiyetinizi önemsiyor, uzun yıllar süresince sahip olduğumuz bilgi ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşmanın heyecanını duyuyoruz, büyük hedefleri olan kurumumuzda büyük Rekorlar kırmamız dileğiyle…

Meriç Soylu